Hesaplı Kitaplı

AirFryer Hakkında Merak Ettikleriniz

Airfryer saniyeler içinde havayı 200 dereceye kadar ısıtarak, hava kanalları sayesinde sıcak hava ile ürünlerinizi pişirir. Güçlü ve sessiz bir motor ile saniyeler içinde bir klasik fırının 15 dakikada geleceği ısıya erişir.

Airfryer sağlığa zararlı değildir. Her fırında olduğu kadar sıcak hava etkisi ile ortaya çıkan akrilamid gibi bileşiklerin ortaya çıkmasını tetikleyebilir. Fakat bu tüm ısıtmalı pişiricilerde bilinen, göz ardı edilebilen bir durumdur. Kızartmalar ile alınan transyağın kanserojen etkisi ve fazla alınan kaloriler ile kıyaslandığında %99 daha az yağ kullanımı ile kanser riskini azalttığı kabul edilmektedir.

Airfryer saniyeler içinde 200 derece sıcaklığa ulaşır, klasik fırınlar ise yavaş yavaş ısınır, sıcaklığı termostatları ile iletir ve hava üflemesi zayıftır. 

Günde 1 saat Airfryer(2.500 W) kullanımı ayda kWh elektrik tüketir. Klasik fırında yaptığınız pişirme süresi göz önüne alındığında yarı yarıya daha az elektrik tüketmektedir.

Günde 1 saat Airfryer(2.500 W) kullanımı ayda kWh elektrik tüketir. Klasik fırında yaptığınız pişirme süresi göz önüne alındığında yarı yarıya daha az elektrik tüketmektedir.

Sizin kullanım ve ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik gösterir. Airfryer modelleri isimli yazımızda size en uygun modeli belirleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Airfryerların yemek konulan kutuları, ızgaraları her pişirmede yıkanmalıdır. Belirli süreler ile cihazın sıcak hava üfleyen mekanizması ve ulaşılması zor kanalları da temizlenmelidir. Airfryer’ın ömrünü arttırmak için uygun aksesuar ve pişirme kağıtlarını kullanmalısınız. Cihaz ömrünü 2 kata kadar arttırır ve size yıkama süresini kazandırır. Metal akseuarlar kolay yıkanır ve pişirme kağıtları ise tek kullanımlıktır. Dolphfin marka Yüksek Kalite Silikon , Dolphfin Airfryer Aksesuarları ve Dolphfn marka pişirme kağıtları airfryerınızın ömrünü 2 kata kadar arttırır.

Airfryer yemeklerin kokusunu yaymaz. Hızlı ısındığından içindeki aksamların malzeme kalitesi ve cihazın temizlik durumuna göre koku alabilirsiniz. Özellikle kirli bırakılan fritözlerde yoğun bir yanık yağ kokusu alınabilir.

Donmuş ürünlerinizi çözmek için kullanabilir, çorba – pilav gibi ısıtma işlerinde airfryerlarınızı kullanabilirsiniz. dolaptan çıkan bir ürünü ısıtmak için evde bir mikrodalganız varsa tabi ki mikrodalga daha verimlidir, ama yeni bir mikrodalga fırın almanıza gerek kalmadan sadece airfryer ile bu işleri kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Ürünleri satın alırken yetkili disbrütörden almaya dikkat etmelisiniz. Pazaryerlerinde satılan ürünler genellikle ithalatçı garantilidir. A101 ve BİM gibi mağazalarda zaman zaman uygun fiyata satılan cihazlar genellikle ithalatçı garantilidir.

Airfryer ile cihazınızın boyutlarına uyan tüm pişirme tariflerini yapabilirsiniz. Et, tavuk, balık yemekleri, patates, sebze kızartmaları gibi geniş bir yelpazede tarifler hazırlayabilirsiniz. Dondurulmuş gıdaları çözülmeden pişirebilir, sebze-meyve kurutabilir ve tüm tatlı tariflerinizi deneyebilirsiniz. 

Piyasada en çok satan 2. ürün olup 7 litreden fazla hacim ile 5-6 kişilik porsiyonlar hazırlayan hava fritözüdür.

Düzenli kullanılan bir airfryer 4-5 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Eğer kullanırken koruyucu aksesuarlar kullanmıyor ve temizliğini yapmıyorsanız kullanım ömrü yarı yarıya azalacaktır.

Bize Ulaşın