register
Ana Sayfa   |    Kargo ve Teslimat   |    Gizlilik ve Güvenlik   |    Garanti / Satış ve İade   |    İletişim

Garanti / Satış ve İade


GARANTİ

hesaplikitapli.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

SATIŞ

hesaplikitapli.com\'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.Üç gün (3 GÜN) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. 

hesaplikitapli.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, dergide %1, müzik, video, elektronik ve kargo için %18, hobi ürünlerinde ise %26\'dır.

Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz. hesaplikitapli.com web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir.  

Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından hesaplikitapli.com sorumlu değildir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

İADE

İade Süresi: Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren yedi ( 7 ) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

İade Şartları: İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak hesaplikitapli.com\' un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.
İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
hesaplikitapli.com \'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.

İade Süreci: Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

İade Alınmaz Ürünler: Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir:
Telefon: 7 günlük süre içerisinde bir cep telefonunun iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
- Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması gerekmektedir.
- Ürünün orijinal kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.
DVD/VCD: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.
Müzik: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.
Yazılım: Ambalajı açılmış veya lisans anlaşması alınmış hiç bir yazılım ürünü iade edilemez.
Bilgisayar: Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle \'ayıplı ürün\' durumundadır. Kurulum sonrası \'ayar\' gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir.
Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ürünlerinin ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.
Diğer Ürünlerin İadesinde;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün değildir.
Her türlü kozmetik ürününün iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.
Hasarlı ve değişecek ürünler hesaplikitapli.com’a ulaştıktan sonra 3 (üç ) işgünü içerisinde işleme alınırlar.
Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir.
1. İade ürünler, sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir.
2. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer teknoloji ürünü ise ve belirgin bir hata varsa ürün sorumluları tarafından test edilir.
3. hesaplikitapli.com’a ulaşmasından 3 gün sonra, ürünün bağlı olduğu teknik servis ya da tedarikçi kuruluşa gönderilir.
4. Tedarikçi firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye (telefon veya e-posta ile) haber verilir.
Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle Teknoloji ürünlerinde test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup , sonuç 2 - 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir.
Bu sürenin sonunda tedarikçi firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır.
Teslimattan Kaynaklanan Problemler;
Zarar görmüş paket durumunda;
- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.
- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda hesaplikitapli.com’a bildirilmelidir. hesaplikitapli.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.


 

Hesaplıkitapli.com’un üyelerine verdiği promosyon çeklerinde geçerli olan kurallar:


1. Hediye Çeki bir başka üye tarafından kullanılamaz, devredilemez.

 

2. Hediye Çeki paraya çevrilemez. Sadece Hesaplıkitaplı.com üzerinde online olarak verilen siparişlerle birlikte geçerlidir.

 

3. Hediye Çeki ödemenin kredi kartı ya da havaleyle yapılmasından bağımsızdır. İki ödeme biçiminde de kullanılabilir.

 

4. Hediye Çeki Protart Elektrik ve Bilişim Teknolojileri Dış.Tic. A.Ş. tarafından güvenlikle ilgili ya da hukuki bir gerekçeyle iptal edilebilir. Bu durumda üyeler tarafından hak iddia edilemez.

 

5. Hediye Çeki kullanımlarında ürün iadesi ve değişimi için harcanan kargo bedeli alıcı tarafında karşılanmaktadır.

 

6. Hediye Çeki tek kullanımlıktır, bölünerek kullanılamaz. Ürün faturası hediye çeki tutarı kadar eksik verilir.

 

7. Hediye Çeki diğer kampanyalarla (günün fırsat ürünü, kargo ödeyenler, özel ürünler) birleştirilip kullanılamaz.

 

8. Protart Elektrik ve Bilişim Teknolojileri Dış.Tic. A.Ş. hediye çekleri kural ve kullanım şartları hakkında istediği zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

 • Elif Gibi Sevmek-2
  Elif Gibi Sevmek-2
  15,00 TL 9,00 TL
 • Böğürtlen Kışı
  Böğürtlen Kışı
  20,00 TL 15,00 TL
 • Kocan Kadar Konuş
  Kocan Kadar Konuş
  19,00 TL 14,25 TL
Kapat